top of page

                   

                   4 прийоми подолання невпевненості в собі!!


Дуже багатьом для досягнення результату в їх справі не вистачає одного - позбавитися від сумнівів в собі . Нижче наведено чотири тактичних прийому , якими поділилися відомі особистості автору книги " Велика вісімка " і які можуть вам допомогти .

 

1. Прийом « Я це вже проходив »

Коли вас охоплюють сумніви у власних силах , озирніться назад і згадайте свої успіхи і досягнення . Не копайтеся в минулому , а відновіть в пам'яті ситуації , з яких ви вийшли переможцем . Скажіть собі : « Адже я це вже робив . Значить зможу і на цей раз » . Такий прийом спрацьовує , наприклад , у легенди гольфу Тайгера Вудса . Він каже , що коли відпрацьовує останній вирішальний удар , заганяючи м'яч в лунку , то думає про себе :
« Ти ж робив це тисячі разів . Розслабся , підійди і загони м'яч » . Дайана Бін , старший віце - президент канадського фінансово - страхового холдингу Manulife , говорила мені : « Вся справа в досвіді . Спочатку ти думаєш : " Я нічого не знаю про це і провалю справа " . А потім розбираєшся , робиш і переходиш до наступної проблеми . Знову розумієш , що нічого про неї не знаєш , але запевняєш себе , що розберешся і впораєшся з нею » .

 

2. Прийом « Обігнати свої сумніви »

Ви забуваєте про турбуючі вас сумніви і рухаєтесь вперед з такою швидкістю , щоб вони вас не наздогнали . Цей прийом часто використовує відомий письменник Стівен Кінг . Він каже : « Можливостей для сумніву в собі мільйон . Якщо я пишу швидко , записуючи сюжет , який приходить на розум , тільки перевіряючи імена і суттєві моменти біографії персонажів , мені вдається зберегти первісний ентузіазм і в той же час втекти від сумнівів в собі , які тільки і чекають моменту » .

 

3. Прийом « Балансуючи між упевненістю і сумнівами »

З його допомогою ви пригнічуєте в собі сумніви тим , що впевнені у своїй справі . Відомий музикант і композитор Гері Бертон , володар премії Grammy , описує це так : « Думаю , кожен художник балансує в оцінці своєї творчості від того , що воно по - справжньому видатне , до того , що воно нікуди не годиться . Іноді я кажу собі : " Ну , ти й дав маху " .
А потім переключаюсь на щось , роблю те , що мені подобається , і думаю : " А це дійсно здорово ! " » Сет Годін , популярний американський автор ділових бестселерів і ілюстрацій до них , теж використовує цей прийом : « Я постійно кидаюсь між думками про те , що пишу хорошу книгу , і про те , що кожна сторінка , яку я створюю , показує , наскільки я тупий і похмурий ідіот » . Нюанс в застосуванні цього прийому в тому , щоб постійно балансувати між упевненістю і сумнівами . Не можна залишатися на одному боці занадто довго .

 

4. Прийом « Заспати свої сумніви »

Генеральний директор відомої канадської студії з виробництва анімаційних фільмів Amberwood Productions Шелдон Уайзмен каже :
« Звичайно , у мене іноді виникають сумніви у власних силах . Іноді дуже важкі , залишається тільки дивуватися , як я з ними справляюся . Я просто не даю їм розчавити себе і намагаюся швидше впоратися з ними . Часто допомагає хороший сон . Вранці встаєш свіженький і готовий зробити що завгодно » .

 

З книги Річарда Сент - Джона « Велика вісімка » 

 

bottom of page